مازوت 380 چیست؟ این محصول که به نفت کوره نیز معروف است در اثر فرایند باز مانده از برج های تقطیر به وجود می آید. مازوت 380 با کمک برش های سبک گرانروی تنظیم شده است. این ماده در قالب سوخت عرضه می شود. از ویژگی های این مازوت این است که به دلیل داشتن ترکیبات موجود در خود از ارزش حرارتی بالایی به عنوان سوخت برخوردار است. 
میزان فلزاتی که در مازوت 380 وجود دارد باعث ایجاد اشکال در سیستم های مصرف کننده نخواهد شد. به همین دلیل از آن ها به عنوان سوخت مناسب برای نیروگاه ها و صنایع استفاده می کنند. به همین دلیل مازوت 380 یک گزینه ی مناسب برای استفاده در صنایع به شمار می رود. 

مازوت ها به عنوان نوعی از هیدروکربن ها هستند که به عنوان فرآورده های نفتی شناخته می شوند. فرایند به وجود آمدن این ماده در حین مرحله های مختلف تصفیه نفت خام انجام می گیرد. ابتدا موادی مانند اتر، بنزین و نفت چراغ را از نفت خام جدا می کنند سپس ماده ای سیاه رنگ تز آن باقی می ماند که به دلیل رنگ سیاه و شکل آن را با نام مازوت و نفت سیاه می خوانند. مازوت ها در کشور ایران در سه مدل گرید تولید می شوند که مازوت 380 یکی از پرکاربرد ترین آن است. این مواد به دلیل قیمت ارزانی که دارد سوخت مناسبی برای موتورهای دیزل، نیروگاه ها، تنور های مخصوص نانوایی و... محسوب می شود. 

ویژگی های مازوت 380 چیست
​​​​​​​

در مورد اینکه مازوت 380 چیست باید بگوییم که این ماده را با عناوین نفت سنگین و در برخی موارد نفت دریایی نیز شناخته می شود. تعریف کلی برای مازوت 380 چیست این است مازوت به نوعی سوخت اطلاق می شود که به صورت مایع عرضه شده و در کوره ها و بویلرها در جهت ایجاد و تولید گرما استفاده می شود. از این سوخت در برخی موارد برای تولید نیرو در موتورها استفاده می شود. یکی از ویژگی های بارز مازوت 380 ارزش حرارتی بسیار بالا و درصد مناسب گوگرد است. مهم ترین کاربرد این نوع مازوت در اماکنی مانند نیروگاه ها و صنایع است که سوخت موجود در سیستم سوختی آن ها سنگین می شود و برای عملکرد مناسب از مازوت ها استفاده می کنند.

مازوت 380 رابیشتر بشناسیم

مقاله مرتبط:فروش مازوت

مقاله مرتبط:اجاره مخزن